Doprava

V Tunisku se nachází 30 letišť, včetně několika mezinárodních. Nejdůležitějším z nich je Tunis-Carthage. Z České republiky do Tuniska létá společnost Tunis Air, a to hned do několika destinací. Oblíbeným druhem dopravy po Tunisku jsou sběrné taxíky. Jedná se o mikrobusy pro více cestujících. Fungují na principu sběru pasažérů. Oproti klasickým taxíkům jsou výrazně levnější.

Ubytování

Kvalita hotelů v Tunisku bývá značně různorodá. Proto se doporučuje využít informace o ubytování z nezávislých recenzí hotelů na internetu. Vzhledem k velké popularitě dovolené v Tunisku jich určitě naleznete dostatek. Nespoléhejte tedy pouze na katalogy a informace z reklamních propagačních materiálů cestovních kanceláří.

Pamatujte také na fakt, že stejně jako například v Egyptě je nutné brát hodnocení hotelů formou hvězdiček s dostatečnou rezervou. Tuniský tříhvězdičkový hotel není totéž co tříhvězdičkový hotel na Kanárských ostrovech.

Pokud si tedy chcete dovolenou opravdu užít v poklidu, využijte raději hotel s více hvězdičkami – 3+ a výše.

Strava

Zdejší kuchyně je směsí evropských a orientálních kulinářských tradic. Za tři tisíciletí prošlo Tuniskem velké množství různých národů, a proto i tuniská kuchyně patří k těm nejrozmanitějším. Stejně jako v zemích v oblasti Středozemního moře je i v Tunisku místní kuchyně založena především na olivovém oleji, koření, rajčatech a jehněčím masu. Kulinářským symbolem Tuniska je kuskus, který může být připraven na mnoho způsobů.