Letovisko Hammamet – Saint Tropez Tuniska

Původně rybářský přístav založený v 10. století dnes patří k nejvýznamnějším letoviskům. Letovisko Hammamet je i lázeňské místo, se kterým je spjat začátek tuniské turistiky. Jeho výhodná poloha z něj činí ideální výchozí bod pro návštěvy historických památek i přírodních scenérií Tuniska. Hammamet je také rájem pro milovníky opalování, a to díky slunným a čistým plážím. Pro tuto kombinaci bývá nazýván „Saint Tropez Tuniska“.

Proč právě Hammamet?

Hammamet se těší mimořádné oblibě pro své nekonečné pláže, neustále zářící slunce a mnoho příležitostí pro pěstování vodních sportů. Zároveň je největším letoviskem a centrem turistického dění.

Příznivce vodních sportů určitě potěší kvalitní zázemí pro vodní lyžování, windsurfing nebo potápění. Pro suchozemské sportovce jsou tu k dispozici například velká golfová hřiště, tenisové a volejbalové kurty nebo třeba hřiště na minigolf.

Milovníci historie zde naleznou staré islámské hradební město s pevností z 15. století. Z pevnosti je pěkný výhled do širokého okolí, uvnitř pak naleznete křivolaké uličky s tradičním trhem. V Hammametu se také nachází dvě mešity, z 15. a druhá z 18. století.

Yasmine Hammamet

Yasmine Hammamet – nejmodernější turistická zóna Tuniska – se nachází v jižní části Hammametského zálivu. Od historického centra Hammametu je vzdálena pouhých 10 km. Hotely jsou zde vystavěny v arabsko-maurské architektuře a jsou obklopeny překrásnými zahradami.