Monastir - rodiště otce národa

Letovisko Monastir leží na špičce skalnatého poloostrova při nejjižnějším konci Hammametského zálivu. Jeho pláže s velmi jemným pískem, krása starého města, rybářský přístav, ale také prezidentský palác dělají z Monastiru jedno z nejpůvabnějších míst Tuniska. Monastir je rodištěm prvního prezidenta Tuniska Habiba Bourguiby.

Port El Kantaoui

Letovisko vybudované v arabsko-maurském stylu, ležící 8 km od Sousse. Naleznete zde mnoho hotelových komplexů, golfové hřiště a další turistické atrakce. Z místního jachtového přístavu se denně organizují celodenní rybářské a potápěčské výpravy.

Mahdia

Staré fénické město Mahdia, které bylo v 10. století hlavním městem, se nachází 45 km jižně od Monastiru. Okouzlí vás svými prosluněnými plážemi a čistým mořem. Mahdia je charakteristická bílými budovami vystavěnými v tradičním arabsko-maurském stylu, oblými kopulemi mešit a štíhlými minarety. Místní rybářský přístav je jeden z největších v celém Tunisku.

Skanes

Skanes je oblíbené turistické letovisko, nacházející se na východním pobřeží Tuniska mezi městy Sousse a Monastir. Vyznačuje se svými širokými písečnými plážemi a křišťálově čistým mořem. Skanes je luxusní hotelovou zónou, kde najdete ubytování s nejvyšším komfortem.

Tabarka

Přímořské letovisko Tabarka je zasazeno do hornaté krajiny s korálovými útesy, skalami a zalesněným vnitrozemím. V tomto nezvykle zeleném letovisku se konají mezinárodní festivaly jazzu a festivaly hudebních skupin a souborů. Dnes je jedním z nejvyhledávanějších míst pro strávení dovolené.