Počasí a podnebí v Tunisku

V Tunisku panují značné rozdíly mezi klimatickými podmínkami na severu a na jihu země. Na severu je podnebí typicky středomořské, s teplým létem bez srážek a mírnou zimou. Naopak na jihu, v blízkosti Sahary, je suché kontinentální podnebí s velkými výkyvy teplot.

Teploty a dešťové srážky v Tunisku

Teploty podél pobřeží se průměrně pohybují v zimě kolem 12 °C a v létě kolem 30 °C. Na Sahaře se průměrné teploty v průběhu roku pohybují okolo 23 °C, v létě pak dosahují i 50 °C.

Roční úhrn dešťových srážek v Tunisku je z dlouhodobého hlediska velmi proměnlivý. Většina deštivých dnů však připadá do období od druhé poloviny října do poloviny dubna.

Kdy tedy Tunisko navštívit?

Vzhledem k různým klimatickým vlivům není Tunisko zemí, která by poskytovala naprosto dokonalé podmínky pro dovolenou s tropickými teplotami a téměř neustálým slunečním svitem po celý rok. Každá z oblastí a každé roční období však mohou turistům nabídnout něco jiného.

Od června do září je v Tunisku nejtepleji. Kvůli velkému horku však tato doba není vhodná pro milovníky výletů. Pro tento aktivnější způsob trávení dovolené se hodí spíše podzim – od poloviny září do začátku prosince. Zájezdy do Tuniska jsou však pořádány celoročně a například ostrov Djerba je právě přes zimu velmi vyhledávanou lokalitou.

Průměrné teploty v Tunisku v letních měsících - vzduch / moře

ÿ ೜Ԕ
květen červen červenec srpen září říjen
25°C 30°C 34°C 34°C 31°C 28°C
21°C 24°C 27°C 28°C 25°C 24°C

Aktuální počasí, předpověď - Tunisko

Weather Underground - aktuální počasí, teplota, stav, tlak, vítr, vlhkost
Norwegian Meteorological Institute - aktuální počasí, počasí na další dny