Sousse – Perla Tuniska

Přímořské letovisko Sousse je zároveň třetím největším městem Tuniska. K vidění tu jsou nejen plantáže olivovníků, ovocné sady a krásné zahrady, ale také tisícileté pevnosti a hradby, které se tyčí nad dlouhými plážemi s jemným pískem. Najdete tu staré město s hradbami, uličkami plnými prodejců tradičního zboží a bezpočtem památek. Tato „Perla Tuniska“, jak bývá město často nazýváno, byla založena již v 11. století př. n. l.

Proč právě Sousse?

Kromě historických památek Sousse jsou hlavním lákadlem pro turisty krásné pláže a možnost věnovat se nejrůznějším sportovním aktivitám. Pokud dáváte přednost relaxaci, najdete zde množství středisek nabízejících rozmanité druhy masáží.

Sousse je starší než samotné Kartágo. Jako důležitý přístav jej založili Féničané a brzy kolem něj vyrostlo město. Rozsáhlé modlitební místo, které se nachází v sousedství Velké mešity, dokazuje velikost a význam města v tehdejší době.

Sousse je místem, kde přistál Hannibal na konci své výpravy do Itálie. Všechny historické památky a tržiště leží za zdmi města. Na předměstí Sousse se nachází komplex křesťanských katakomb. Některé byly restaurovány a jsou otevřeny pro veřejnost.

Sousse - historické město

Sousse patří mezi nejstarší města v Tunisku. Féničané mu dali jméno Hadruméten. Na Kartágu bylo nezávislé až do 6. století př. n. l. Po punských válkách je ve 2. století císař Traianus povýšil na římskou kolonii. O sto let později bylo zničeno a následně obnoveno. Toto strategické místo bylo několikrát okupováno různými národy.